האם ספות פינתיות מתאימות לבית שלכם?

הסלון הוא מרחב התכנסות, מקום שבו תושבי הבית או האורחים יכולים להתכנס ולשוחח מבלי להצטרך לשבת בחדרים שונים. עם ספות פינתיות לחדרים קטנים וחדרים גדולים, מערך הקבוצות המגוונות שיכולות להתכנס ולשבת בנוחות אצלכם בבית הוא בלתי מוגבל. ממשפחה גדולה עם הרבה ילדים, לקבוצת חברים שגרים יחד בעיר, לרווק עם דירה קטנה שאוהב לארח – ספה פינתית מתאימה לצרכים רבים ושונים עם מקומות ישיבה לכל סוגי החללים.

 

ספות פינתיות לרוב מורכבות משני חלקים או יותר שניתן להגדיר בדרכים שונות כך שיתאימו לצורת החדר ולצרכים של בעל הבית. בדרך כלל, ספות אלה יכולות להושיב בערך ארבעה עד תשעה אנשים, תלוי בגודל הספה. אם אתם שוקלים לקנות ספה פינתית ומחפשים חנות רהיטים, כנסו לאתר שלנו כדי שתוכלו להתרשם מהמבחר הגדול של ספות פינתיות.

ראשית, שקלו את גודל הספה

ספות פינתיות הן גדולות יותר מהספה הממוצעת, אך יכולות להועיל לבעלי שטח מוגבל. כשאתם קונים ספה וכמה כיסאות עות'מאנים כדי להושיב הרבה אנשים, זה תופס יותר מקום (ויכול להיות יקר יותר) מאשר לקנות ספה פינתית שמתאימה לשטח הסלון שלכם.

 

החלקים מגיעים במספר רב של סידורים, החל מסטים של דו-מושב ועד סטים של שבעה חלקים הניתנים להגדרה במגוון דרכים. החלקים עשויים לכלול ספה, עות'מאנים וכיסאות שמשולבים יחד ליצירת פינת ישיבה גדולה ונוחה.

 

כדי לקבוע איזה סוג רהיטים מתאים לחלל שלכם, מדדו את גודל החדר וחשבו כמה אנשים תרצו לארח בכל פעם. אתם עשויים לגלות שכמה פריטי ריהוט נפרדים יתפסו יותר מדי מקום, אך ספה פינתית מתאימה באופן מושלם.

פינתית צד ימין, פינתית צד שמאל ותצורות אחרות

מכיוון שספות פינתיות יכולות לבוא בכל כך הרבה הגדרות, זה עוזר להכיר את האפשרויות שלכם כדי להבין כיצד הן עשויות לעבוד במרחב שלכם.

צד ימין

ספה פינתית הפונה לצד ימין פירושה שכשאתם עומדים מול הרהיט, משענת היד תהיה מימין. הצד של משענת היד חשוב מכיוון שהוא יקבע כיצד החלקים האחרים משתלבים וכיצד הספה נכנסת לחדר.

צד שמאל

ניחשתם נכון – עם ההתקנה הזו, משענת היד תהיה משמאל. אם אתם רוצים פינתית בצורת L, שיש לה צד אחד ארוך יותר מהצד השני, אתם יכולים לשלב משענת צד ימין עם משענת צד שמאל. בדרך זו, לכל קצה של הספה הפינתית יש משענת יד.

שזלונג

שזלונג הוא חלק פינתי ארוך שלרוב יש לו זרוע משני הצדדים. התאמת מושב אהבה עם שזלונג יכולה להיות שילוב טוב אם נעשה שימוש בספה לצפייה בטלוויזיה.

חלקי פינה וחלקים ללא משענת

חלקים ללא משענת ממוקמים בדרך כלל בין חלקים עם משענת. חלקי פינה הם גם ללא משענת ומשמשים ליצירת פינה כאשר הם מזווגים עם חלקים אחרים. ניתן לשים חלק פינתי בין שני חלקים או ליד חלק אחר.

 

למידע נוסף ניתן להיכנס לאתר של רוזטו רהיטי יוקרה מאיטליה.