הייקינג בטייצים ומכנסי יוגה

אולי כבר קיבלת את ההחלטה ללבוש מכנסי יוגה להייקינג. אנחנו לא מאשימים אותך. הם רכים, נוחים וקלים ללבישה. אנחנו לובשים מכנסי יוגה לכל דבר, החל משיחות זום ועד לחדר כושר, וזה רק טבעי לרצות ללבוש אותם גם בהליכה בשבילים.

 

אבל האם מכנסי יוגה הם באמת לבוש טוב לטיולים? אולי יש לך חור במכנסיים אהובים בזמן שחיפשת את דרכך בין עצים או שהם התקלפו במהירות אחרי שיצאת איתם לטיול תרמילאים. במאמר זה, נסקור מה עלייך לחפש כשאת רוכשת מכנסי יוגה (הנקראים גם טייצים) להייקינג.

האם אני יכולה ללבוש מכנסי יוגה להייקינג?

כן, את בהחלט יכולה ללבוש מכנסי יוגה לטיולים (ומכנסי יוגה מכותנה בבית). יותר מתמיד נשים רוצות טייץ בודד שיכול לעבוד במצבים רבים, מריצה למכולת ועד לטיולים בהרים. עם זאת, כדי להימנע מהצורך לזרוק מכנסי יוגה אהובים במוקדם מאשר במאוחר, יש כמה דברים שכדאי לזכור כשקונים טייץ לעבודה בסטודיו ליוגה וגם בטיול ביער.

שקלי את סוג הטיול שאת יוצאת אליו

הדבר הראשון שיש לשקול הוא סוג הטיולים שאת מתכננת לעשות. לכמה זמן תצאי? ובאיזה סוג של שטח את צפויה להיתקל?

 

  • לטיולי יום קצרים ומזדמנים, מכנסי יוגה רכים ומנדפי לחות (ללא כותנה) האהובים עלייך יעבדו מצוין. אם את לא מתכננת לבלות זמן ממושך בחוץ ואת רוצה משהו נוח, חמוד ועדיין מנדף זיעה מספיק כדי לעזור לך להישאר יבשה, מכנסי היוגה האופייניים שלך שעשויים מחומרים סינתטיים כמו ספנדקס או ניילון יעשו את העבודה. (למה כדאי להימנע מכותנה: מכנסי יוגה העשויים מחומרים סינתטיים מנדפים זיעה כדי לשמור עלייך יבשה, בעוד שכותנה נוטה לספוג זיעה ולוקח לה לנצח להתייבש ולכן אינה אידיאלית לטיולים).

 

  • לטיול תרמילאים רב יומי או טיולים טכניים, אולי כדאי לשקול גורמים נוספים. למשל, טייצים לטיולים שנראים ומרגישים הרבה כמו מכנסי יוגה, עם פרטים כגון כיסים מאובטחים עבור רכיבים חיוניים להליכה, גימור דוחה מים כדי לסייע בהגנה מפני גשמים קלים, ובד עמיד בפני שחיקה. שיקולים אלה חלים גם על טיולי יום, אך הופכים חיוניים יותר כשאת יוצאת למספר ימים בשממה עם עומס כבד ומזג אוויר ושטח בלתי צפויים, או אם את מתכננת לעשות טיפוס הרים או טיפוס צוקים.